Zaproszenie na Bal klasyczny

Opublikowane przez admin w dniu

Drodzy Pielgrzymi i Przyjaciele Pielgrzymki,

z inicjatywy naszych pielgrzymów z Kalisza zrodził się pomysł wyjątkowego spotkania wieńczącego czas karnawału…

Dlatego z radością – wraz z Klubem Tańca Dawnego „Alta Novella” – zapraszamy na klasyczny bal w stylu renesansowo-barokowym, który odbędzie się 3 lutego 2024 r. w Sali Balowej dawnego Zajazdu Dziekanka przy ul. Krakowskie Przedmieście 56 (obok kościoła seminaryjnego) w Warszawie. Załączamy plakat informacyjny.

Bal będzie wyjątkową okazją, aby pod okiem członków, znanego nam z ubiegłorocznego spotkania kolędowego, Klubu Tańca Dawnego „Alta Novella”, nauczyć się kroków do tańców, które królowały w salach dworów i pałaców w czasie renesansu i baroku.

Zachęcamy do przybycia w strojach nawiązujących do epoki, co pomoże wytworzyć niecodzienny klimat dawnych czasów.

Kierowani pragnieniem zachowania tradycyjnego charakteru balu, także w wymiarze muzycznym, przez obecność muzyki na żywo, zapraszamy osoby grające na instrumentach muzycznych do zgłoszenia w formularzu gotowości grania podczas balu (np. indywidualnego lub zespołowego występu czy gry do tańca). Zainteresowanym prześlemy nuty utworów uwzględnionych w programie. Oczywiście będzie również niezmiernie miło usłyszeć samodzielnie wybrane melodie. Zachęcamy do takiej formy zaangażowania, tym bardziej że w sali balowej znajdują się dwa fortepiany do naszej dyspozycji.

Opłata wynosi 50 zł (natomiast młodzież od 8 do 14 lat tylko 25 zł, zaś dzieci do 7 lat bezpłatnie) i obejmuje tradycyjny poczęstunek oraz napoje, serwis kawowy i herbaciany. 

Zgłoszenia w formularzu: [link]

Ponadto dla osób zainteresowanych istnieje możliwość noclegu w Domu Studenta „Dziekanka” Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (koszt: 70 zł od osoby w pokoju jednoosobowym, 60 zł od osoby w pokoju dwu- lub trzyosobowym), który znajduje się w sąsiednim budynku. Rezerwacji noclegu można dokonać bezpośrednio pod numerem tel.: 22 826 51 94 lub mejlowo: dziekanka@chopin.edu.pl.

Do zobaczenia na balu!

+ Laudetur Iesus Christus!

Plakat balu

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *